esmaspäev, 30. märts 2009

Raamatuüllatus Apollost

Astusin täna juhuslikult Apollosse sisse ning leidsin sealt allahinnatud raamatu:


Maksis kõigest 49 krooni (originaalhind oli 300 krooni ringis).

pühapäev, 29. märts 2009

Edusammud kampsunite rindel

Jõudsin varrukate kudumiseni. Varsti liidan varrukad kehaosaga kokku. Palju pole enam lõpuni jäänud!


Seljatükk on valmis!


2 nädala kasv on pildil näha.

My cardigan from Drops is shaping up. Started to knit the sleeves.

Back piece for flower tunic is finished.

laupäev, 28. märts 2009

Kirjud sokid


Sokid isevärvitud lõngast said valmis. Teise pildi peal pole värvidest eriti aru saada, aga esimese pildi peal on õiged värvid. Minu meelest jäid nad täitsa kihvtid.

Lõnga kulus 75 grammi, kerasse alles jäi 79 grammi ehk siis ühed sokid saab veel. Kasutasin 3 mm vardaid.

Sain ka kutse Ravelrysse! Tegutsen seal nime Murakamari all.

Märge enda jaoks: esimese kolme kuuga kulutatud 1235 grammi lõnga.

Socks are finished. On the first picture you can see the right colors. I used 75 grams of yarn, 79 grams remained (I could make another pair...)
Needles used: 3 mm.
Also I got an invitation to Ravelry. My name there is Murakamari.

neljapäev, 26. märts 2009

Lõnga värvimine

Mul on kodus üks suur sokiarmastaja. Seetõttu tuli jälle vardad pihku võtta ja sokke hakata kuduma. Kuna mul on juba aasta aega seisnud kapis maavillane hall lõng, otsustasin katsetada lõnga värvimist ja sellest siis seejärel sokid kududa.

Kasutasin värvimiseks munavärve, mida hetkel poes saadaval on.

Värvimisprotseduur ise nägi välja nii, et lahustasin kahes nõus värvi (kuumas vees) ja lisasin ka mõlemasse umbes supilusikatäie äädikat. Seejärel pistsin ühe lõngaotsa ühte värvi ja teise otsa teise värvi. Lasin neil umbes pool tundi seista. Siis loputasin ära ja jätsin kuivama.


Lõng kuivanuna:Ja sokikudumist alustasin ka:

Väga kihvtilt tekivad triibud soki sisse.


I dyed the yarn first time in my life. For dying I used egg dyes. I dissolved the dyes in hot water and added some vinegar. Then put the yarn to the water. Yarn is 100% woolen Estonian yarn. I allready started to knit socks. I just love how the stripes form on the sock. I'm certain that I will dye some yarn in the future again!

laupäev, 21. märts 2009

Roheluse tärkamine


Proovisin mitu korda pilti üles laadida, kuid miskipärast paneb Blogger selle siia ikkagi valet pidi. Eelmine nädal pistsin mulda mõned seemned, millega kavatsen katuseterassi haljastada. Pildil on näha nädalaga toimunud areng.Riiulis asuvad küüslaugud otsustasid ka, et kevad on kätte jõudnud ja hakkasid kasvama.

Blogger doesn't upload the first photo correctly. I seeded these plants a week ago. They grow so fast! Also garlic decided that spring has come and it is time to start growing.

reede, 20. märts 2009

Lilletuunika progress


Heegeldan seda tavaliselt hommikuti enne tööle minekut tee joomise kõrvale ehk siis päevas üle 2 rea tavaliselt ei lisandu. Aga ega mul kiiret polegi kuhugi.

Progress on my crocheted tunic. I crochet only few rows a day - I do it in the mornings when I drink tea before going to work.
Today is the official beginning of spring. The weather is not very pleasant - it's windy and it snowed before. I miss the sun and warmth!

esmaspäev, 16. märts 2009

Kevadised sõrmikud

Kõigepealt: müts kasutuses:

Kevade tuleku (lähenemisega) tekkis vajadus ka sõrmikute järele. Kudusingi ühed:Lõng: Titan Wool Winner
Vardad: 2,5 mm (tahtsin võimalikult tihedat kudet saada)
Kulus: veidi üle ühe kera, kuigi kaal näitab 47 grammi (järelikult oli keras vähem lõnga, kui sildi peal kirjas???)
Et oleks veidi lõbusam kududa tegin kaks õhksilmuste triipu ka peale. Õhksilmustega triibu muster: 2 silmus ületõstmisega kokku, 1 õhksilmus, 1 parempidine, 1 õhksilmus, 2 silmust parempidiselt kokku. Järgmisel real kõik parempidi ja nii kordamööda koguaeg edasi.

Lõng on iseenesest väga mõnus. Ma ütleks, et üks kudumiseks paremaid lõngu, millega ma seni kokku olen puutunud. Olin ühe kera ostnud aasta tagasi ja see oli lihtsalt seisma jäänud. Nüüd otsustasin ta sõrmikuteks kududa. Lootsin, et ühe keraga tuleb välja, aga nagu ülalpool mainitud, nii ei läinud. Kammisin interneti poode, kuid õiges toonis seal seda lõnga polnud. Siis kuulutati välja, et nädalavahetusel toimuvad Käsitööpäevad Salme kultuurikeskuses. Kohale pidi tulema mitu lõngapoodi. Otsustasin sinna lõngajahile minna. Minu ettekujutus sellest üritusest ja tegelik pilt läksid kardinaalselt lahku. Mina kujutasin ette, et seal on suured letid paljude lõngadega. Tegelikkuses oli seal ainult üks lett ja sellegi peal oli valik väga niru (ma pakun, et seal võis olla umbes 6-7 erinevat lõnga). Üllataval kombel seal oli Titan Wool'i, kuid mitte mulle vajalikku tooni. Lõpuks leidsin õige tooni Kangast ja Nööbist. Sealne juurdehindluse protsent paneb lausa imestama. Kui internetipoodides maksab üks kera Titan Wooli 30 krooni ringis, siis Kangas ja Nööbis maksis see 37 krooni.

Märge endale: katuseterrassi jaoks seemned mulda pandud 14.03.

You can see me wearing my Opus Spicatum. Also you can see that we still have snow and that I knitted gloves for myself. Design is my own. Lace pattern there is really simple: ssk, yo, k1, yo, k2tog.
Yarn Titan Wool Winner (46 grams). Needles 2,5 mm.

esmaspäev, 9. märts 2009

Salli detailid

Üks pilt sallist ka selja peal. Kahjuks fotograaf ei taibanud, et sall ei peagi viltu olema.

Detailid.
Muster: Vernal Equinox Shawl (tõlkes Kevadine Pööripäev). 1. vihje algab siit
Vardad: 4 mm
Lõng: Evilla, värv A-46
Lõngakulu: 266 g
Mõõdud: pikim külg 207 cm, pikkus kaelajoonelt 70 cm.

Shawl details: needles 4 mm, yarn Evilla 266 grams, measures: 207 cm and 70 cm.

pühapäev, 8. märts 2009

Vernal Equinox Shawl SurpriseValmis ta sai! Tuli üllatavalt suur, kudumise ajal ei saanud arugi, et tegemist on nii suure salliga. Venitasin salli voodi peal. Tegelikult päris hästi ära ei mahtunudki ja selgus, et mul polnud ka piisavalt nööpnõelu (seda on teise pildi peal näha, kuidas ma salli sakke venitasin). Kokkuvõttes tuli minu meelest väga ilus sall (värvid pole kummagi pildi peal päris õiged, nad on midagi kahe pildi vahepealset).

Mida võiks selle salli kudumise kohta öelda? Kasutasin esimest korda Evilla lõnga. Selle kohta kommenteeriks nii palju, et see lõng ajab väga palju sodi - kõik kohad olid väikseid ebemeid ja karvu täis. Samuti oli kahtlane see, et kui pesin salli lõngašampooniga, andis ta värvi välja. Eks paistab, kui vastupidav selle lõnga värv saab olema. Mustri kohta nii palju, et tegemist oli piisavalt lihtsa mustriga, et iga rida pärast paari mustrikorda meelde jääks.

Lõngakulu ja sallimõõte ma praegu täpselt öelda ei oska, kuna sall ei ole veel päris kuiv. Pidin ta ööseks voodi pealt ära võtma ja jätsin ta laua peale laotatuna kuivama ööseks (1. pilt). Homme täpsustan mõõdud ja lõngakulu (see peaks olema üle 250 grammi).

Vernal Equinox is ready! At last. It is really big. Usually I block my knittings on my bed. This shawl with fitting on my bed. But I managed.

reede, 6. märts 2009

Salli vihje 6a


Vihje 6a on valmis. Nüüd on aeg asuda viimase ehk 6b vihje kallale ja siis saab juba valmis salli näidata. Juba praegu on salli mõõtmed päris suured. Ma ei olegi varem nii suurt salli kudunud.

Clue 6a is finished. The shawl is so big that it is very hard to be photographed.