neljapäev, 30. aprill 2009

Springtime Swirl 4. vihje


Kudumine võttis päris palju aega. Tegelikult sain selle juba kolmapäeva hommikul valmis, aga kuna keegi oli (konkreetset isikut nimetamata) fotoka akud endale tööle kaasa võtnud, siis sain pildi alles täna teha.

Vahepeal hakkasin kuduma Ameliat Knittyst.

4th clue of Springtime Swirl. Actually I finished it 2 days ago but someone (not me) had taken the batteries of camera to his work and so I was able to photograph it today. Also I started Amelia form Knitty.

kolmapäev, 22. aprill 2009

Ühe ebaõnnestunud kudumi lugu

Veebruaris hakkasin kuduma pluusi Drops 101-14. Lõngaks oli Titan Wool Baby, vardad 3 ja 3,5 mm. Kudusin täpselt mustri järgi valmis. Siis tuli varrukad alt kokku õmmelda. Ma ei tea, kas muster on vigane või olen mina millestki väga valesti aru saanud, aga pilt oli selline:

Õpetuse järgi oleks ma pidanud nüüd need varruka pooled lihtsalt kokku õmblema. Mul ei oleks see aga kuidagi võimalik olnud. Seetõttu korjasin vahepealsest august silmad üles ja kudusin veel soonikut juurde ning seejärel õmblesin mõlemalt poolt varruka juurdekootud osa külge. Kui keegi soovib veel seda mustrit teha, siis tehke soonikuosad laiemad, kui mustris antud.
Ok, peitsin kõik lõngaotsad ära, pesin pluusi ära ja tõmbasin nööpnõeltega kuivama. Kui kampsun oli kuiv, selgus et see on natuke liiga suur, õigemini liiga lai, pikkust oleks iseenesest võinud hoopis rohkem olla. Lisaks oli ka kaelaauk kahtlaselt suur. Ühesõnaga ta oli üsna imeliku kujuga ja ei istunud üldse. Mõtlesin, et järsku see tõmbaks pesumasinas natuke kokku ja seejärel saaks talle parema kuju vormida. Mõeldud-tehtud.
Tulemuseks on liiga väike pluus, mille kaelaauk on endiselt imelikult suur. Ma ei teagi, mis ma sellega nüüd peale hakkan. Mulle see selga ei mahu ja mul pole erilist usku, et see ka kellelegi teisele selga istuks. Harutada ma seda ka ei saa, sest vaatamata madalale pesutemperatuurile lõng siiski vanus pisut.
Siit aga õppetund, kui asi ei istu, ei maksa pesumasinaga eksperimenteerima hakata - tuleb kohe üles harutada. Kodus arvati, et ongi hea, et ei sobi - värv olevat liiga roheline.
I knitted the top Drops 101-14. Well, if I start to think then my last unsuccessful knitting project was quite a long time ago. So maybe it was the right time for the new one. What happened then?
Firstly, I knitted exactly as the pattern states, even my gauge was the same. Still, when I reached to sewing together the sleeves, it appeared that whether the pattern was wrong or I but the sewing them together as the pattern suggests was not possible. So I picked up the stitches from the gap between the sleeve, knitted a rib and then sewed all it together.
That was just a beginning of misadventures. I washed the top and blocked it. When it was dry it appeared that it is too big for me and also eith a bit weird shape - the neckline was too wide. So instead of ripping it all up I thought "what if I wash it in a machine? Maybe it will shrink a bit and then I can change the shape by blocking?" (Big mistake).
So I washed it and you can see the result above. It is now too small and the neckline is still too wide. In addition, I can't rip it anymore because the yarn felted a bit in the machine. So what lesson did I learn - never experiment with the washing machine, frog the thing right away! My partner thougt that it is even good that the top didn't work out, he had never liked the color I knitted it with.

laupäev, 18. aprill 2009

Springtime Swirl 3. vihje


See vihje koosnes üsna vähestest ridadest ning seetõttu sain selle päris ruttu valmis.

This clue had quite a few rows and I finished it quickly.

reede, 17. aprill 2009

Springtime Swirl 2. vihje


Lõpuks ometi sain 2. vihje valmis. Vahepeal lihtsalt polnud aega kududa. 3. vihje on ka juba väljas. Nüüd saab seda hakata tegema.

Finally I was able to finish the second clue of Springtime Swirl. Now I can proceed with the third clue.

teisipäev, 14. aprill 2009

Aastane

Avastasin täna, et mu blogi sai eile 1-aastaseks. Väikest statistikat ka selle kohta. Postitusi olen teinud täpselt 80. Kokku on aasta jooksul olnud 855 külastust.

Kõige populaarsem postitus on Kudumismustrid - 709 külastust. Populaarsuselt järgmist lehte on külastatud vaid 37 korda.

Kõige rohkem on mind loomulikult külastatud Eestist - 698 korda. Veel on külalisi siia sattunud USAst, Soomest, Saksamaalt, Suurbritanniast, Hispaaniast, Jaapanist, Indiast, Itaaliast ja mujaltki (nimetan ainult esikümmet). Kokku on külastusi olnud 44 riigist.

Kõige populaarsemad otsingusõnad, millega minuni jõutakse, on:
  • kudumismustrid (297)
  • kudumis mustrid (23)
  • heegeldatud sussid (14)

Kõige kummalisemad otsingusõnad:

  • joonistamise
  • kudumimistrid
  • oleme kolinud silt
  • serano liivapaber

pühapäev, 12. aprill 2009

Pontso seljas
Plaanis on seda veel veidi täiustada - heegeldada alläärde serv ja kaelaauku ka veidi kitsamaks teha. Tänane õueskäik näitas, et tegemist on väga sooja riietusesemega.

Kokku kulus heiet 640 g, kasutasin 4 mm heegelnõela.

I'm going to improve this poncho - crochet an edge and make the neckline narrower. The poncho is actually quite warm - walk in the park proved it.

Total amount of preyarn was 640 grams, I used 4 mm crochet hook

Pontso enne pesuHeegeldasin täna hommikul pontšo lõpuni ja hetkel on ta pesumasinas vanumas. Konstruktsioon on järgmine. Heegeldasin suure ristküliku (mõõdud 66cm x 152 cm). Ülemiselt pildilt on näha, kuidas ühendasin ristküliku lühema külje pikema külje äärde. Seejärel tekkis ette nurgakujuline alumine osa, taha aga seda ei tekkinud. Pärast heegeldasin taha juurde kolmnurkse tüki. Esitüki mõõt enne pesu kaelaaugust alumise ääreni: 93 cm.

I finished the poncho today. Right now it is felting in my washing machine. The construction of the poncho is really simple. I crocheted a rectangle (66 cm x 152 cm). Then joined the shorter side with the longer side (look the first picture). Afterwards I crocheted the triangular peace to the back so that the poncho would look even. Length from the neckline to the bottom is 93 cm.

reede, 10. aprill 2009

Munadepühaselt kollane


See on Springtime Swirl'i esimene vihje. Pildi värvid tulid väga tänase päeva kohased.

This is the first clue of Springtime Swirl. The picture is easterly yellow. Happy Easter!

neljapäev, 9. aprill 2009

Sõit RaasikuleKäisin täna hommikul enne tööle minekut Raasikul. Läksin Tallinnast 7.03 rongiga. Ametlikult tehakse Aade Lõng kell 8 lahti, kuid jõudsin sinna enne 8 ja inimesed olid seal juba kohal. Seetõttu sain linna tagasi sõita juba 8.17 väljuva rongiga.

Today morning I went to Aade Lõng factory. Above you can see the preyarn and yarn I bought.

pühapäev, 5. aprill 2009

Pontso heegeldamine


Seda pontšot hakkasin ma heegeldama juba sügisel, aga et ma sügisel seda valmis ei jõudnud, jäi ta talveks seisma. Nüüd võtsin asja uuesti käsile. Plaanis on see pontšo ära vanutada ja siis kevadel mantli asemel kanda. Pontšo mõõtusid näeb esimesel pildil. Pikkust on ikka tohutult. Kasutan Raasiku jämedat heiet, mida pean lähiajal minema juurde hankima. Heegelnõel on 4 mm.

I started to croshet this poncho in autumn. I'm planning to felt it and wear it in spring. It's made from Raasiku preyarn with crochet hook 4 mm. I hope to finish it next week.

reede, 3. aprill 2009

Salli ühiskudumine

Koos hakatakse kuduma Springtime Swirl salli. 8. aprillil postitatakse 1. vihje salli kudumiseks. Liituda saab Yahoo grupiga kuni 15. aprillini.

Kudusin proovilapi:


Lõng on täiesti tundmatu, vardad 3 mm. Nii peenikese lõngaga pole ma kunagi varem kudunud.

Kuna mul seda sinist lõnga arvatavasti piisavalt pole, siis pean kuduma kollasega:


Vahepeal kudusin valmis ka ühe laste kampsuni. Enne ei saanud postitada, kuna saajale oli see veel üle andmata. See on esimene kord, kui ma kudusin ülevalt alla raglaani.

Miskipärast keerab Blogger pilte valetpidi.

Lõng: Lammy Yarns Nicky
Vardad: 3,5 mm
Lõngakulu: 95 g
Muster: Tater's Cotton Cardi
Suurus: 2-aastased

I'm going to participate in KAL Springtime Swirl Mystery. Sign ups are open til 15th April.
Above you can see my swatch. Probably I don't have enough this blue yarn, so I'm going to kn it with the yellow one.

I also finished a child cardigan. Tater's Cotton Cardi.
Lammy Yarns Nicky (95 g), needles 3,5 mm, size: 2-year old.