teisipäev, 23. märts 2010

Iisrael. Eilat

Eilat on kuurortlinn Iisraeli lõunatipus Punase mere kaldal. Linnas elab umbes 60 000 inimest. Väga lähedal on Jordaania ja Egiptuse piirid.

Peatusime hotellis Royal Tulip. Siin vaade selle siseõuele:

Eilat is a resort town in Southern Israel on the shores of Red Sea. There are about 60 000 habitants and it's very close to the borders of Jordan and Egypt.

We stayed in the hotel called Royal Tulip. Here is the view to the hotel:


Igav Eilatis ei tohiks hakata. Turistidele pakutakse mitmesugust meelelahutust. Siin on näiteks piibliteemaline meelelahutuspark Kings City. Sisse me sinna ei läinud, sest hind oli küllaltki krõbe:
Eilat offers different kind on activities for tourists. Here for example is Kings City - Disneyland that is based on a Bible. We didn't visited it because the entrance fee was quite expensive:

Eilatis asub ka pisike kunstigalerii ja muuseum. Muuseumi pilet oli 10 NIS (umbes 30 EEK), kunstigalerii oli tasuta. Tegemist on tõeliselt väikse muuseumi ja kunstigaleriiga. Nende kahe hoone vahel asuvad sellised kalaskulptuurid:
There are small art gallery and musem in Eilat. Museum entrance costs 10 NIS and art gallery is free to enter. Between those two buildings there are lot of colorful fish sculptures:

Eilati lähedal asub Coral Beach. Seal on kõige rohkem koralle ja värvilisi kalu. Seal on ka korallide looduskaitseala. Looduskaitse alal saab sukelduda ja snorgeldada. Sissepääs looduskaitsealale on 30 NISi. Lisaks tuleb maksta maski ja toru rentimise eest. Samuti lamamistooli eest. Tagatiseks tuleb anda 100 NISi või krediitkaart. Sukelduda ja snorgeldada saab ka kõrval asuvates randades, kuhu pääseb tasuta. Coral Beach'i eeliseks on see, et seal ei mängi tümakas, saab olla omaette ning ei ole trügivaid inimesi.
Vette ei tasu minna paljajalu - on oht astuda siilidele otsa. Siile leidub ka väga madalas vees. Spetsiaalseid jalanõusid müüakse peaaegu igal pool ja need maksavad umbes 40 NISi.
Coral Beachile pääseb nii takso kui kohaliku bussiga. Taksosõit maksab sinna umbes 30 NISi. Laupäeviti on taksosõit kallim, kuna siis on juutidel sabat ja nad ei tohiks üldse tööd teha. Taksod siiski sõidavad, kuid kasseerivad suuremat tasu.
Near to Eilat there is Coral Beach. Most beautiful corals are located there. There's also Coral beach Nature Reserve. You can dive and snorkel there. Entrance to Nature Reserve is 30 NIS, in addition you have to pay for mask, snorkel and chair. It is also allowed to dive and snorkel at other beaches next to Coral beach. The advantage of Coral Beach is that there's not loud music and you can enjoy privacy there.
You shouldn't go to the water barefooted. There's a danger to step on sea urchins. They can be found in shallow water also. Special footwear is sold almost everywhere and costs about 40 NIS.
You can go to Coral Beach by taxi or by bus. Taxi costs about 30 NIS. Be aware that taxis cost more on Satturdays because jews shouldn't work on Saturdays at all.


Looduskaitseala kõrval asub merepark. Seal saab vaadata Punase mere kalu lähedalt, samuti toimuvad seal väga tihedalt erinevate kalade/loomade toitmised ning avatakse ka pärlikarpe. Lisaks on seal veealune observatoorium, kus saab vaadata Punase mere elu 8 m sügavusel vee all. Pilet maksab 79 NISi.
Next to nature reserve there is a marine park. There you can see closely the fish of Red Sea, also there are feeding shows and they open pearl oysters there. In addition there is an underwater observatory were you can see the life of Red Sea 8 meters under water. The entrance costs 79 NIS.


Eilati ja Coral Beach'i vahel asub Delfiini riff. Seal saab vaadata delfiine nende looduslikus keskkonnas. Lubatud on pista käsi ja jalgu vette ning väidetavalt võivad delfiinid tulla mõnikord inimestega suhtlema. Mulle delfiinid siiski lähemale kui paar meetrit ei tulnud. Sissepääs maksab 64 NISi. Lisatasu eest on võimalik ka delfiinidega koos snorgeldada või sukelduda.
Between Eilat and Coral Beach there's Dolpfin Reef. There you can observe dolphins in their natural living environment. It is allowed to put your hands and feet to the water and sometimes the dolphins come to communicate with people. They didn't come nearer to me than couple of meters. Entrance is 64 NIS. For additional fee you can snorkel or dive with dolphins.


Lisaks on Eilatis veel lindude kaitseala ning loomapark Hai Bar. Neid ma ei külastanud. Väga huvitav kogemus oli kalade poolt tehtud pediküür - Eilatis on asutus, kus saab lasta kaladel enda jalgadelt surnud naha ära süüa. Alguses on väga kõdi, aga pärast harjub ära. 15 minutit maksab 50 NISi.
There are Bird research Center and animal park Hai Bar in Eilat but we didn't visit them. Very interesting experience was fish pedicure. Fish eat the dead skin on your feet. 15 minutes costs 50 NIS.

Kommentaare ei ole: